motorlu-panjur-montaji

Motorlu Panjur Montajı

Motorlu panjurlar hassas sistemler olmasından ötürü panjur montajını yapan ustalar bu alanda uzman kişiler olmalıdır.

Motorlu panjur montajı öncelikle dikkat ve özen isteyen bir işlemdir. Motorlu panjur montajında yapılacak küçük bir hata veya dikkatsizlik birçok sıkıntı ve problemlere yol açabilir.

Bir ürünün montajını yapmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ölçüyü alan kişinin düzgün bir şekilde ölçülendirmesi ve zemin etüdünü iyi yapmış olması gerekir.

Montaj işlemine geçmeden önce bu alanda uzman kişi ürünü daha yerine takmadan veya sökmeden önce, öncelikle zemini kontrol eder ve ürünün doğru ölçülerde üretilip üretilmediğini kontrol eder.

Motorlu panjur montajında diğer önemli kısım ürünün terazide ve tam ölçüsünde takılmasıdır. Terazide takılmayan motorlu panjur kasıntı yapar, bu kasıntıdan ötürü ileride panjurun teknik arıza vermesine ve panjurun ömrünün kısalmasına neden olur.

Elbette bu işin en önemli kısmı, motorlu panjurun çalışması için çekilecek elektrik tesisatındadır. Düzgün ve standartlara uygun çekilmeyen bir elektrik tesisatı, motorlu panjurunuzun motorunun ömrünü kısaltacağı gibi ileride elektriksel kazalara neden olarak, mal ve can kaybına neden olabilir.

Motorlu panjur montajı kesinlikle uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. Aşamasına dikkat edilerek, en ince ayrıntısına kadar düzgün ve kusursuz bir şekilde montaj edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*